Antalya Doğalgaz Tesisat Fiyatları

Antalya Doğalgaz Tesisat Fiyatları

  • 8 Eylül 2019
  • 1262 Görüntüleme

Antalya Doğalgaz Tesisat Fiyatları


Evinize doğalgaz tesisatı yaptırmak isteyenlerin en büyük sorunu doğalgaz tesisat fiyatları arasındaki farklılıklardır. Dilerseniz doğalgaz dönüşümünde yapılacak işlemlerin hem tanımını yapalım hem de fiyatlandırmasını yapalım.

    Daire içi doğalgaz tesisatı ve doğalgaz tesisat fiyatları: Daire kapısından mutfaktaki ocak ve kombinin yanına hattın çekilmesi işlemidir. Çelik siyah boru ile yapılmaktadır. Ocak ve kombinin yanına doğalgaz vanası ve onların uçlarına fleks hortumlar konularak sonlandırılmış olur. Antalya bölgesinde daire içi doğalgaz tesisat fiyatları yaklaşık olarak 1300-1700 tl aralığındadır. Bu %30 luk fark ise doğalgaz tesisatının uzunluğu kaynaklıdır. Bu fiyatlara enerya onayı dahildir.
    Kombi kalorifer tesisatı ve tanımı: Kombinin bulunduğu yerden peteklerin takılacağı yere kadar çekilecek olan plastik borulama işlemidir. Dairenin büyüklüğüne ve yapılacak olan tesisatın işçilik süresine göre çok değişmekle beraber 1800-2800 tl aralığında olabilir.
    Kombi seçimi ve montaj işçilik fiyatı: Kombi fiyatları 3000tl den 5200tl ye kadar değişmektedir. Bu fiyat farkında evin büyüklüğü, kombinin markası, kombinin teknolojisi, evdeki sıcak su ihtiyacı etkili olmaktadır. Kombi montaj fiyatları ise standart bir kombiden bahsediyorsak 250-350 tl aralığında, eğer kapsamlı bir kombiden bahsediyorsak montaj işçiliği 800-1000 tl ye kadar çıkabilir.
    Radyatör seçimi ve montaj işçilik fiyatı: Radyatör metre fiyatları yaklaşık olarak 250tl ile 320 tl aralığında kalitesine göre değişmektedir. Montaj işçiliği ise yaklaşık olarak 50-60tl aralığındadır

Not

Alt alta topladığımızda doğalgaz tesisatımız 1300 tl, kalorifer tesisatımız 2500 tl, kombi montajı  250 tl , dairede 5m radyatör olur ise 250*5=1250 tl radyatör montaj işçiliği (5 adet radyatör için) 250tl , yoğuşmasız normal bir kombi için 2500tl. Antalya doğalgaz tesisat fiyatımız en düşük fiyatlandırma için yaklaşık olarak 8050 tl olacaktır. Bu yapılan hesaplama çıkabilecek en düşük fiyatlandırma olabilir. Eğer daireniz 130 m2 den dah büyükse, isteyeceğiniz kombi alman malı yoğuşmalı kombi olursa, Antalya bölgesinin iyi hizmet veren firmasına yaptırmak istediğinizde fiyatlandırma değişecektir.
Önemli not

Doğalgaz tesisat malzemelerinde en kaliteli en pahalı malzemeleri kullanılıyor olması sistemin iyi ve sorunsuz çalışacağı anlamına gelmemektedir. Yapılacak olan işçilik kullanılan malzeme kadar önemlidir.
Ayrınılı bilgi için 0 242 230 40 40 numaralı telefonu arayabilirsiniz.


Etiketler: